Od Jakoba do Jakoba

19 julija, 20211min96

S pohodi Od Jakoba do Jakoba pod okriljem javnega zavoda Sotočje in v sodelovanju Planinskega društva Medvode in turističnih društev, smo to soboto že petič zapored zaključili niz prireditev v počastitev letošnjega občinskega praznika. 52 pohodnikov se je odpravilo, smo se odpravili, na pohod od ene od treh cerkva posvečenih svetemu Jakobu v naši občini, v Hrašah, na Petelincu in na Brezovici, pa do rojstne hiše Jakoba Aljaža v Zavrhu. Na območju naše občine je kar 19 cerkva, najbolj priljubljen svetnik pa je, če upoštevamo imena, torej prav sveti Jakob, ki po katoliškem koledarju praznuje 25. julija.


O nas

Zavod Kabelska Televizija Medvode


info@tv-m.si

(01) 361 95 80Zadnja novica

Prejšnjo soboto po večerni maši je v župnijski cerkvi Svetega Urha v Smledniku župnik Tomaž Nagode – v sodelovanju s kulturnim društvom Smlednik – za farane in ostale glasbe željne občane priredil orgelski koncert na svojih novih elektronskih orglah. Na orglah, ki imajo možnost posnemanja najbolj veličastnih orgel Evrope, je tako preko glasbe poslušalce popeljal […]