JZ Sotočje prevzema pomoč družinam na domu

28 decembra, 20211min42

Občinski svetniki so na junijski seji potrdili nov odlok, ki omogoča različne oblike organiziranja pomoči družinam na domu, na oktobrski seji sveta pa so potrdili odločitev, da to storitev po 1. januarju opravlja Javni zavod Sotočje Medvode namesto privatnega Zavoda Komet oskrba. Temu koncesija namreč poteče, pomoči na domu pa v naši občini ne želi opravljati več. Na decembrski seji sveta pa so občinski svetniki potrdili tudi nove višje cene te storitve, za več kot 12 odstotkov. Ker pa so potrdili tudi višji odstotek občinske subvencije, se za uporabnike, predvsem gre za starejše osebe, cene ne višajo, ampak celo za nekaj centov znižajo.


O nas

Zavod Kabelska Televizija Medvode


info@tv-m.si

(01) 361 95 80Zadnja novica

Na zadnji decembrski seji občinskega sveta so svetniki med drugim potrdili tudi osnutek Odloka o organiziranju in izvajanju javne gasilske službe, ki jo na področju naše občine opravlja šest prostovoljnih gasilskih društev povezanih v Gasilsko zvezo Medvode. Ker je zakonska obveznost občine, da organizira javno gasilsko službo, je njena dolžnost namreč tudi, da sprejme krovni pravni temelj za njeno organiziranje, izvajanje, financiranje in nadzorovanje. Na […]