Od Jakoba do Jakoba

2 avgusta, 20221min20

Več kot 100 pohodnikov se je to soboto odpravilo na Pohod od Jakoba do Jakoba, od treh cerkva posvečenih svetemu Jakobu v naši občini, na Brezovici, v Žlebeh in v Hrašah, do rojstne hiše Jakoba Aljaža v Zavrhu. Izhodišča za pohode so bile torej kar tri cerkve v naši občini od skupaj 67. v Sloveniji, ki so posvečene svetemu Jakobu oziroma tri od skupaj kar 19. cerkva, kolikor jih imamo v naši občini. Sveti Jakob je zavetnik predvsem pohodnikov in tudi za Jakoba Aljaža bi lahko rekli, da je bil z urejanjem poti in zavetišč, poleg ostalega prav tako neke vrste zavetnik pohodnikov, vsaj tistih na Triglav. S pohodi, pod okriljem Javnega zavoda Sotočje, v organizaciji Planinskega društva Medvode in večih turističnih društev, smo že šestič zapored zaključili niz prireditev v čast občinskega praznika.


O nas

Zavod Kabelska Televizija Medvode


info@tv-m.si

(01) 361 95 80Zadnja novica

Letošnje poletje je za naravo in živali zelo neprijazno. Visoke temperature in pomanjkanje vode močno vplivajo na življenjske razmere, tako domačih kot divjih živali, zato je pomembno, da pomislimo tudi nanje. Kdo bi bil najbolj primeren sogovornik na to temo kot naša letošnja prejemnica plakete Jakoba Aljaža, Mojca Furlan, s katero smo se odpravili do […]